دستگاه چاپ یا پرس سابلیمیشن؟

در واقع این دستگاه یک پرس حرارتی می باشد نه یک دستگاه چاپ. در بسیاری از سایت ها نام این دستگاه را دستگاه چاپ همه کاره عنوان کرده اند و شاید کسی که در اولین نگاه با این نام مواجه میگردد فکر میکند که این دستگاه مستقیما کار چاپ را انجام میدهد. اما واقعیت این است که چاپ توسط یک پرینتر انجام می گیرد و این دستگاه با حرارت بالا وظیفه فیکس نمودن رنگ روی سطح مورد نظر را انجام میدهد. در واقع این دستگاه هیچ رنگی در خود ندارد بلکه یک دستگاه پرس حرارتی است که وظیفه تصعید و انتقال رنگ از روی کاغذ بروی جسم را به عهده دارد. اگر به منابع خارجی نگاهی بیاندازید خواهید دید که از این دستگاه به عنوان پرس حرارتی یا پرس سابلیمیشن نام برده می شود. ما نیز این مسئله را به صورت کاملا دقیقا برای خریداران خود روشن می نمائیم تا دچار اشتباه نشوند و دقیقا بدانند در حال خریداری چه دستگاهی می باشند. البته لازم به ذکر میباشد که این دستگاه بخش اصلی چاپ سابلیمیشن میباشد و بدون آن عملا امکان استفاده از روش چاپ سابلیمیشن وجود نخواهد داشت.

آیا خرید دستگاه ۶ کاره برای چاپ کافیست؟
جواب این سوال منفیست. شما برای چاپ به یک پرینتر نیز در کنار این پرس نیاز خواهید داشت.
۱- پرینتر جوهر افشان سری Epson دارای تانک و مخزن ( علت استفاده از مخزن به صرفه بودن و همچنین استهلاک بسیار کمتر دستگاه میباشد. )
۲- دستگاه پرس حرارتی ۶ کاره سابلیمیشن
۳- یک دستگاه رایانه

نوع دستگاه پرس چه تاثیری بر کیفیت چاپ دارد؟
معمولا این سوال برای برای خریداران پیش می آید که کیفیت دستگاه چه تاثیری بر کیفیت چاپ خواهد داشت. بگذارید خیلی ساده این سوال را به شما جواب دهیم. کیفیت دستگاه تاثیری در کیفیت چاپ نخواهد داشت. مگر اینکه هیترهای استفاده شده در دستگاه گرما را به طور یکنواخت روی سطوح مورد نظر منتشر نکند و یا به دمای مورد نظر نرسد. همانطور که می دانید بخش اصلی این دستگاه هیتر یا گرمکن حرارتی آن است که مستقیم با سطح مورد نظر در تماس است. اگر این هیتر به طور صحیح در قالب های دستگاه جاسازی نشده باشد و گرما را به طور کامل منتقل نکند نتیجه نهائی رضایت بخش نخواهد بود. اما به علت ساختار ساده ی هیتر معمولا این اتفاق رخ نمیدهد. اما کیفیت دستگاه در عمر دستگاه و همچنین راحتی استفاده از آن بسیار موثر است. یعنی دستگاهی که کیفیت بهتری دارد مدت زمان بیشتری قابل استفاده می باشد. در ضمن در صورتی که طراحی و ارگونومی دستگاه مناسب نباشد کار با آن زمان بر و سخت خواهد بود. پرس های صاف حرارتی که قابلیت چرخیدن ندارند در عمل با این مشکل مواجه هستند.

عوامل موثر بر کیفیت چاپ سابلیمیشن چیست؟

– مدل پرینتر و سالم بودن آن
– استفاده از کاغذ سابلیمیشن مرغوب
– کیفیت جوهر سابلیمیشن مناسب
– استفاده از مواد خام با کیفیت بالا
– دقت و ظرافت اپراتور هنگام کار

مواد اولیه مورد نیاز برای چاپ:
۱- کاغذ مخصوص سابلیمیشن
۲- جوهر مخصوص سابلیمیشن
۳- چسب نسوز
۴- کاغذ نسوز
۵- مواد خامی که جهت چاپ سابلیمیشن آماده سازی شده اند.

چه متریالی توسطسابلیمیشن قابل چاپ می باشد؟
لازم به ذکر است که برای چاپ تیشرت، پارچه و یا شال نیازی به این نیست که عمل خاصی روی این سطوح انجام شود. در صورتی که مواد بکار رفته در این متریال ها بیش از ۷۰ درصد پلی استر باشد چاپ روی آنها به خوبی انجام خواهد گرفت. در واقع هرچه میزان مواد نفتی که در محصولات پارچه ای بکار رفته بیشتر باشد چاپ با کیفیت و رنگ بهتری انجام خواهد شد. در واقع فقط جنس پارچه تعییین کننده ی امکان چاپ شدن یا نشدن آن خواهد بود. اما در مورد بشقاب، پازل و یا لیوان اوضاع کمی متفاوت است. این محصولات حتما باید قبل از چاپ و پرس برای اینکار آماده و به اصطلاح کوتینگ شوند. اما کوتینگ چیست؟ کوتینگ ماده ای است که سطح لیوان، بشقاب و یا کاشی را با آن آغشته می کنند و سپس در کوره خشک می نمایند. این کار باعث میشود چاپ سابلیمیشن روی این سطح با کیفیت بالائی انجام گیرد. این نکته حائز اهمیت می باشد که چاپ روی بشقاب و یالیوانی که کوتینگ نشده است مقدور نیست. فروشنده ها معمولا فقط به فکر فروش دستگاه خود هستند و این اطلاعات را در اختیار خریدار قرار نمی دهند و خریداران معمولا به اشتباه در ابتدای کار به خرید مواد خامی روی می آورند که کوتینگ نشده و از این بابت ضرر می کنند. پس حتما در نظر داشته باشید که کوتینگ برای بخشی از محصولات این حوزه لازم و بدون آن چاپ روی آنها ممکن پذیر نمی باشد. شابلون این اطلاعات را به طور کامل در اختیار شما قرار داده تا قبل از خرید دقیقا با کار آشنائی پیدا نمائید.

البته لازم به ذکر است که مواد خام کوتینگ شده برای چاپ سابلیمیش در بازار به صورت گسترده وجود دارد و براحتی قابل خریداری می باشد و در این مورد هیچگونه نگرانی وجود ندارد. مواد خامی که در چاپ سابلیمیشن نیاز به کوتینگ ندارند: پارچه، تیشرت، کلاه، شال، روسری، پرچم مواد خام سابلیمیشن که برای چاپ نیاز به آماده سازی و کوتینگ دارند: لیوان، بشقاب، پیش دستی، کاشی، سنگ، کریستال، انواع قاب موبایل، پازل، پدموس، ام دی اف، زیرلیوانی

چاپ سابلیمیشن چگونه کار میکند؟
روش کار بسیار ساده است. شما ابتدا عکس مورد نظر خود را انتخاب می کنید. سپس آن را در رایانه خود باز نموده و در صورت نیاز توسط نرم افزار های ویرایش عکس ادیت می نمائید. سپس دستور پرینت را به پرینتری که خریداری نموده اید ارسال می نمائید. لازم به ذکر است که باید در این پرینتر از جوهر و کاغذهای مخصوص سابلیمیشن استفاده نمائید. پرینت روی کاغذ مخصوص انجام می گیرد. سپس این کاغذ را به صورت برعکس روی سطح مورد نظر (به عنوان مثال تیشرت) میگذارید. سپس با استفاده پرس حرارتی آن را پرس می کنید. اینکار برای تیشرت در مدت ۱ دقیقا قابل انجام است. در انتها پرس را باز نموده و کاغذ را بر میدارید. مشاهده می کنید که عکسی که روی کاغذ پرینت شده، عینا بر روی تیشرت افتاده است. رنگ ها در این نوع چاپ بسیار مناسب و با کیفیت هستند.

دستگاه پرس یا چاپ ۶ کاره سابلیمیشن از چه قسمت هائی تشکیل شده است:

دستگاه پرس ۶ قالبه چه قسمت هائی دارد؟

۱- بدنه و هسته ای اصلی دستگاه:
بدنه ی اصلی دستگاه از جنس استیل می باشد که معمولا توسط رنگ مشکی و یا سفید پوشانده شده است. شرکت سازنده در ابتدا دستگاه ها را بیشتر با رنگ سفید تولید می نمود که البته زیبائی بیشتری نسبت به رنگ مشکی داشت ولی البته با توجه به استفاده ای که از این دستگاه می شود و برای تولید در سطح بالا بکار میرود رنگ سفید بر اثر ضربه و استفاده ی مداوم خیلی زود جلا و تازگی خود را از دست میداد. لذا سال هاست که تولید کننده ی آن فقط رنگ مشکلی را تولید می نماید که البته مسلما موضوع مهمی نیست.

۲- لوله تنظیم ارتفاع و چرخش:
این بدنه شامل یک پایه ی نگهدارنده می باشد که توسط یک بلبرینگ چرخان به پرس اصلی دستگاه یعنی پرس سطوح صاف متصل است. یک فلکه در بالا وظیفه ی تنظیم ارتفاع را به عهده دارد. از این فلکه هنگامی می توان استفاده نمود که سطح مورد نظر شما قطور تر باشد. در این هنگام با باز کردن فلکه ارتفاع دستگاه به صورت عمودی و افقی قابل تغییر میباشد. میزان فشار آن وقتی مناسب است که پرس با فشار بیش از حد بسته نشود و همچنین آنقدر شل بسته نشود که چاپ بدرستی انجام نگیرد. همچنین به علت اینکه دستگیره حول محور این لوله میگردد استفاده از آن را بسیار راحت می نماید. یکی از علت هائی که این پرس نسبت به پرس های صاف تک کاره مورد استقبال قرار می گیرد همین چرخش است. پرس های تک کاره فقط به سمت بالا بلند می شوند و امکان چرخش آنها به چپ و راست وجود ندارد. وقتی عملا درگیر کار شوید متوجه دست و پا گیر بودن این موضوع خواهید شد. اما در پرس های ۶ کاره دستگاه پرس صاف امکان چرخش نیز دارد که یکی از بزرگترین حسن های آن محسوب می گردد. البته هنوز برای ما معلوم نیست که چرا سازنده پرس های تک کاره سطوح صاف را که جداگانه تولید می کند طوری نمی سازد که گردان باشند؟! اما مسلما این ویژگی در نحوه کار با آن تاثیر بسزائی خواهد داشت و این تاثیر آنقدر زیاد است که شما را مجاب خواهد کرد تا این دستگاه ۶ کاره را به علت چرخان بود پرس اصلی و کاربرد بی نهایت راحت آن خریداری نمائید. همان کاری که ما نیز در عمل انجام دادیم و آن را خریداری نمودیم.

۳- دستگیره فشار:
این دستگیره جهت هل دادن پرس اصلی به سمت پائین استفاده می شود که توسط مکانیزمی ساده اما بسیار روان ساخته شده است. گاهی این بخش به علت استفاده ی زیاد، دما،رطوبت و یا عدم استفاده در مدت طولانی سفت میشود که میتوان با مقدار بسیار کمی گریس آن را روان نمود. با توجه با اینکه این دستگیره از جنس پلاستیک بوده و عایق است به هیچ عنوان حرارت را عبور نمی دهد و باعث می شود کار با این بخش دستگاه بدون نیاز به دستکش براحتی انجام گیرد. البته باید مواظب باشید زیرا در صورتی که دست شما به گرمکن زیر دستگاه برخورد کند حتما شما را ناراحت خواهد نمود.

۴- اتو حرارتی :
بخش اصلی پرس حرارتی یک گرمکن بزرگ به ابعاد ۲۸ در ۳۸ می باشد که درون آن هیتر بزرگی در همین ابعاد با روش خاصی تعبیه شده تا گرما به طور یکنواخت به سطح قابل چاپ برسد. این هیتر دارای دو دستگیره برای جابجائی نیز می باشد که جنس آن فلزی ست. حتما این نکته را در نظر داشته باشید که به علت فلزی بودن این دستگیره نیز معمولا داغ میشود. لذا در صورتی که نیاز به جابجائی آن داشتید حتما از دستکش استفاده کنید و یا صبر کنید تا دستگاه به طور کامل سرد شود.

۵- سینی زیر پرس حرارتی:
در بخش پائینی پرس سطوح صاف یک سینی قرار دارد که با اسنفج نسوزی پوشانده شده است. علت استفاده از این اسفنج نرم این است که فشار و دما به طور یکنواخت و یه شکل بهتری به سطح مورد نظر انتقال یابد.

۶- برد الکتریکی:
این بخش در واقع هسته و مغز اصلی دستگاه را تشکیل می دهد که تمامی ۶ قالب باید برای کار کردن به آن متصل شوند. کنترل زمان و دمای دستگاه توسط این بخش انجام می گیرد. ورودی برق ۲۲۰ ولت شهری از یک سو وارد این دستگاه می شود که می توان از طریق دکمه ی پاور آن را قطع و یا وصل نمود. همچنین دارای صفح نمایش تک رنگ می باشد که در آن دمای دستگاه و همچنین مدت زمان را نشان میدهد. در این بخش می توان دمای دستگاه را به دلخواه تنظیم نمود و مدت زمان آن را نیز بسته به نیاز کم و زیاد کرد. همچنین این بخش دارای یک خروجی میباشد که اطلاعات دما را از قالب ها دریافت و برق را نیز به آنها منتقل می کند. به این ترتیب هنگامی که دمای هتیر به دمای تنظیم شده در دستگاه رسید آن را در همان دمای ثابت نگه میدارد. تنها بخش دستگاه که واقعا به صورت الکتریکی کار می کند همین بخش دستگاه است. همانطور که توضیح داده شده بقیه قسمت های دستگاه کاملا مکانیکی بوده و البته به صورت منظمی کنار هم چیده شده اند. این برد برای تمامی قالب های دیگر نیز بکار برده می شود و برای همه ی آنها مشترک می باشد. در واقع سازنده به جهت کاهش هزینه ها به جای استفاده از چندین برد برای هر قالب آن را طوری طراحی نموده که با یک برد تمامی نیازها برطرف شده و احتیاج به برد دیگری نباشد که البته اقدامی ستوده و قابل تقدیر است.

۷- قالب حرارتی یا کلمپ لیوان :

قالب لیوان شامل یک بدنه ی فلزی است که بسیار جمع و جور و مفید طراحی شده است. همچنین دارای اهرمی قابل تنظیم می باشد تا بتواند تمامی لیوان را در بر گرفته و چاپ مناسبی داشته باشد. و طوری طراحی شده که بتوان دو لیوان یا همان ماگ با اندازه ی کوچک و بزرگ توسط آن چاپ نمود. برای اینکار دو هیتر یا به اصطلاح کلمپ در دو اندازه ی گوناگون برای آن تعبیه شده است که براحتی قابل تعویض میباشد. برای تعویض آنها نیاز به باز کردن هیچ پیچی نیست بلکه از کناره دستگاه با کمی فشار جا میرود.

البته این دو نکته را حتما مد نظر قرار دهید که لبه های قالب آن بسیار تیز است و امکان دارد به دست آسیب بزند و در ضمن با توجه به فلزی بودن آن بشدت گرما را منتقل می کند پس حتما هنگام تعویض قالب های لیوان بعد از خنک شدن آن از دستکش کار استفاده کنید تا آسیب نبینید. کلمپ درون یک بخش فلزی منعطف قرار میگیرد که توسط اهرم قابل جمع شدن می باشد و فقط کافیست شما لیوان را داخل این پرس حرارتی قرار داده و سپس اهرم با سفت کنید. بنابراین این دستگاه با داشتن دو قالب پرس لیوان متفاوت با اتصال به برد می تواند به عنوان دستگاه چاپ حرارتی لیوان برای شما کارکرد داشته باشد تا نیاز به خرید دستگاه جدائی برای اینکار نباشید. جذاب ترین و البته راحت ترین بخش کار در این روش استفاده از پرس حرارتی می باشد.

۸- قالب حرارتی یا کلمپ کلاه:
قالب کلاه دارای دو بخش می باشد که هر دو شکلی منحنی دارند. این انحنا به این علت است که لبه ی منحنی کلاه براحتی در این قسمت جا گرفته و قابل چاپ باشد. هنگام استفاده از قالب یا کلمپ کلاه باید سینی زیرین پرس اصلی را که براحتی با پیچ جدا نمود و سپس بخش زیرین کلاه را بجای آن سوار کرد. سپس پرس تخت را نیز به همین شکل جدا نموده و پرس منحنی کلاه را جایگزین آن نمود و با اتصال برد الکتریکی به بخش بالائی قالب که در واقع نقش پرس حرارتی کلاه را بازی می کند و استفاده از اهرم اصلی می توان پرس روی کلاه را انجام داد.

۹- قالب حرارتی یا کلمپ بشقاب و پیش دستی:
برای استفاده از این دو قالب کار کمی راحت تر است. زیرا نیاز به جدا نمودن سینی زیرین اصلی دستگاه پرس نخواهد بود. همان سینی برای این دو قالب نیز کاربرد دارند. فقط کافیست پرس تخت اصلی را جدا نموده و بسته به نیاز قالب بشقاب و پیش دستی را جایگزین نمود. با قراردادن بشقاب در این بخش پرس روی آن به سهولت انجام خواهد گردید. تفاوت قالب بشقاب و پیش دستی نیز تنها در اندازه ی آنها می باشد. قالب پرس حرارتی بشقاب بزرگ تر و قالب پرس حرارتی پیش دستی کوچک تر می باشد که براحتی نیز قابل تشخیص است. توجه داشته باشید که هر دوی این قالب ها باید به برد الکتریکی اصلی دستگاه متصل شوند تا قابل استفاده باشند که البته به سادگی با سیمی که به آنها متصل است اینکار انجام می گیرد.

معروف ترین دستگاه چاپ سابلیمیشن که بیشترین استفاده را نیز در بین تمامی دستگاه های دیگر سابلیمیشن دارد دستگاهی است که به اصطلاح دستگاه پرس حرارتی همه کاره، ۶ کاره یا ۸ کاره و یا ۶ قالبه و ۸ قالبه سابلیمیشن نامیده میشود. در واقع این دستگاه ها همگی یکی بوده و تنها فرق آنها در انواع و تعداد قالب هائیست که برای سطوح مختلف بکار میرود. اما در عملکرد فرقی با یکدیگر نداشته و یکسان هستند. دستگاه ۸ کاره یک قالب لیوان مخروطی و یک قالب فنجان مخروطی نسبت به دستگاه کاره اضافه دارد اما در عمل و با توجه به نیاز مشتری سفارش بسیار کمی داشته و زیاد بر وفق مراد مشتریان نیست. شابلون به عنوان مدرن ترین شرکت در این حوزه خرید دستگاه ۶ کاره را به شما پیشنهاد میکند.

فروش دستگاه پرس حرارتی ۶ و ۸ کاره سابلیمیشن:

شابلون تنها شرکتی است که برای آموزش کار با این دستگاه از شما درخواست نمی کند تا آن را خریداری کنید. در واقع هدف شابلون از نوشتن این مطلب علاوه بر فروش دستگاه این است که به قالب یک مقاله به شما توضیح دهد که در حال خرید چه دستگاهی هستید و چه قابلیت هائی برای شما به ارمغان خواهد داشت. همچنین در ادامه از تجربیات چندین ساله ی خود در این مورد برای شما خواهیم نوشت تا مسئله ای برای شما حل نشده باقی نماند و نیاز نباشد تمامی این تجربیات را شخصا انجام دهید. همچنین ما آماده ی مشاوره رایگان در این زمینه می باشیم. مطمئن باشید با انتخاب شابلون برای خرید این پرس حرارتی، بهترین خرید خود را انجام خواهید داد. دستگاه پرسی که توسط شابلون بفروش میرسد دستگاه چاپ حرارتی ۶ کاره است. این دستگاهیست که در خود مجموعه شابلون نیز از آن استفاده می شود. تجربه نشان داده این دستگاه مناسب ترین و به صرفه ترین گزینه برای استفاده میباشد. برخلاف تبلیغاتی که برای دستگاه ۸ کاره صورت گرفته در عمل قالب های اضافه دستگاه ۸ کاره هیچگاه مورد استفاده ی شما قرار نخواهد گرفت. خرید یک دستگاه هشت کاره جز صرف هزینه ی بیشتر برای آن سود دیگری برای شما نخواهد داشت. در صورتی که تمایل دارید تا با هزینه بسیار مناسب کسب و کار سودآوری و البته مفرحی برای خود ایجاد نمائید خرید این دستگاه را به عنوان یکی از برنامه های اصلی خود قرار دهید. با توجه به عدم نیاز به داشتن دانش بالا برای کار با این دستگاه می توانید شغلی مستقل برای خود ایجاد نمائید و درآمد خوبی حاصل کنید. با توجه به انعطافی که این دستگاه در استفاده دارد به شکل های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت های بزرگی هستند که با استفاده از این دستگاه هدایای تبلیغاتی تهیه می نمایند و یا حتی افرادی در خانه خود با این دستگاه کار می کنند و به کسب در آمد می پردازند.

استفاده های دستگاه پرس حرارتی شش کاره سابلیمیشن:
همانطور که از نام این دستگاه پیداست برای پرس و چاپ روی سطوح مختلف بکار میرود. با استفاده از این دستگاه می توان روی بسیاری از سطوح چاپ کرد. اینکار جنبه ی تبلیغاتی دارد و با توجه به بازار گسترده و بزرگی که در این زمینه وجود دارد و بسیاری از شرکت ها به دنبال هدایای تبلیغاتی برای شرکت خود هستند با هزینه اندک و خریداری این دستگاه به همراه پرینتر مربوطه می توان در فضای بسیار کوچکی این کسب و کار را راه انداخت و به تولید انواع هدایای تبلیغاتی اقدام نمود. با استفاده از این دستگاه می توان روی ماگ کوچک و بزرگ، فنجان، انواع تیشرت، سرامیک، کلاه، پازل بازی، پدموس، کلاه، تخته شاسی ام دی اف، آلومینیوم، سنگ، کریستال، بالشتک، زیرلیوانی، پرچم، بشقاب، پیش دستی، شال، روسری، انواع قاب موبایل، پلاک سینه، قمقمه، ساعت و… چاپ نمود. با کمی حوصله و اندکی نوع آوری نیز می توان محصولات فوق العاده زیبائی با استفاده از این روش تولید نمود و در اختیار مشتریان قرار داد.

مزیت های استفاده از روش چاپ سابلیمیشن :
– نیاز به فضای بسیار اندک برای انجام کار
– عدم نیاز به داشتن دانش تخصصی
– هزینه پائین خرید دستگاه
– سود بسیار مناسب در مقابل سرمایه اندک
– چاپ بر روی ده ها محصول با خرید یک دستگاه
– هزینه پائین شارژ و نگهداری
– هزینه پائین تولید
– عدم محدودیت رنگ و قابلیت چاپ هر نوع عکس و تصویر
– عدم محدودیت در تیراژ

ویژگی های دستگاه پرس ۶ کاره:
– بدنه کاملا صنعتی و با مقاومت بسیار بالا
– تنظیمات بسیار ساده و راحت
– دارای تایمر جهت تنظیم زمان
– دارای قالب های متنوع برای چاپ محصولات متنوع
– دارای ترموستات جهت کنترل کامل دمای دستگاه
– قابلیت تعویض برد و هیتر با هزینه مناسب
– قابل استفاده با استفاده از برق شهری

چرا به این دستگاه ۶ کاره می گویند؟

با اینکه این دستگاه به دستگاه ۶ کاره مصطلح شده اما در واقع کارهای خیلی بیشتری را انجام میدهد. بهترین واژه برای توصیف این دستگاه ، ۶ قالبه می باشد. زیرا این دستگاه دارای ۶ قالب پرس مجزا خواهد بود که هر یک برای کار خاصی بهینه سازی و تولید شده اند. ۶ قالب این دستگاه شامل قالب لیوان یا ماگ بزرگ، قالب لیوان کوچک یا فنجان، قالب بشقاب بزرگ، قالب پیش دستی، قالب کلاه و همچنین یک پرس تخت در ابعاد ۲۸ در ۳۸ می باشد که می تواند استفاده های گوناگونی شامل چاپ تیشرت، چاپ پارچه، چاپ پازل، چاپ پدموس، چاپ پرچم ، چاپ ام دی اف و… داشته باشد. همانطور که مشاهده کردید پرس اصلی این دستگاه که در واقع پرس سطوح صاف می باشد و بخش مرکزی دستگاه نیز می باشد، امکان پرس و چاپ روی سطوح بسیاری را دارد. بنابراین این دستگاه با اینکه ۶ قالب دارد اما بهتر از آن به جای ۶ کاره، به عنوان ۶ قالبه نام ببریم زیرا بسیار بیشتر از ۶ کار انجام میدهد.

پست های توصیه شده